Ürün Detay

PLA


3 boyutlu baskılarınız için ideal sonuçlar elde etmenizi sağlayan, yüksek kaliteli ve kolay kullanımlı bir PLA filamenttir. Üretiminde yapılan küçük modifikasyonlar sonucu standart PLA’nın tüm özelliklerini karşılamasına ek olarak, daha az kırılgan ve yapısal olarak sağlam bir üründür. Düşük büzülme faktörü sebebi ile PLA, soğuduktan sonra deforme olmaz. İçerdiği ana madde, yenilenebilen doğal kaynaklardan elde edilen ve biyolojik olarak çözünebilen Polilaktik Asit türevlerinden elde edilmektedir. 3D yazıcı malzemeleri arasında bu özelliği sebebiyle en popüler ürünler arasında yer almaktadır.

 

Özellikleri:

 • Standart PLA’ya göre daha dayanıklı ve daha az kırılgandır.
 • Düşük ısı seviyelerinde kolayca çıktı alınabilir.
 • Düşük warping
 • Biyolojik olarak çözünebilir (biodegradable).
 • Minimum seviyede koku

 

3D Printex Renkler:

Printex PLA çok geniş bir renk seçeneği ile sunulmaktadır. Ana renkler dışında parlak ve neşeli renk tonları mevcuttur. Parlak renk seçenekleri, baskı işlemi sonrası renk değerlerini korumaktadır.

 

Ek Bilgiler:

PLA çözünmeye karşı olan düşük yöneliminden dolayı soğuk tabla üzerinde de basılabilmektedir. Eğer yazıcınızda tablayı sıcak kullanabiliyorsanız tavsiye edilen ısı ayarı ± 35-60˚C’dir. PLA, bütün genel amaçlı FDM ve FFF teknolojisini kullanan 3 boyutlu yazıcılarda kullanılabilir.

 

Saklama Şartları: Serin ve kuru yerde (15-25˚C) saklayınız. UV (ultraviyole) ışığından muhafaza ediniz. Bu önlemler filament ömrünü belirgin ölçekte artıracaktır.

 

ABS  

 

3 boyutlu yazıcı malzemeler arasında en sert ve darbeye karşı en dayanıklı malzemelerden biri olan ABS, bu özelliği sebebiyle en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Ana maddesi olan “Akrilonitril Bütadien Stiren” maddesinin işlem stabilitesi, kararlı yapısı ve fiziksel özellikleri sebebi ile termoplastik polimer endüstrisinde en geniş kullanım alanı bulmaktadır. Malzeme aynı zamanda oldukça dayanıklı ve hafif bir malzemedir. Bu özelliği ABS’yi; araçlar, oyuncaklar ve çok geniş amaçlı araç-gereç yapımı için uygun kılar. Özellikle çalışan malzemeler için kullanılabilir. Ortalamanın biraz üzerinde işlem görerek yapılan yazım işlemlerinde ABS, ekstra güçlü 3 boyutlu baskı sonuçları verebilmektedir.

Özellikleri:

 • Darbeye karşı çok yüksek direnç.
 • Ekstra dayanıklı
 • Stabil-kararlı 3 boyutlu yazma
 • Hafif ve kuvvetli malzeme
 • Düşük ölçüde çatlak

 

3D Printex ABS Renkler:

3D Printex ABS, çok geniş bir renk seçeneği ile sunulmaktadır. Yüksek ısıl işlem görmesine karşın parlak renk seçenekleri, baskı işlemi sonrasında da renk değerlerini korumaktadır. Ana renkler dışında parlak ve neşeli renk tonları mevcuttur.

 

Ek Bilgiler:

ABS için tavsiye edilen tabla sıcaklığı ± 90-110˚C aralığındadır.

ABS‘yi işlem marjında yüksek ısılarda kullanmak, final ürünü ekstra kuvvetli yapar. ABS bütün genel amaçlı FDM ve FFF teknolojisini kullanan 3 boyutlu yazıcılarda kullanılabilir.

Saklama Şartları: Serin ve kuru yerde (15-25˚C) saklayınız. UV (ultraviyole) ışığından muhafaza edniniz. Bu önlemler filament ömrünü belirgin ölçekte artıracaktır.HIPS

HIPS yazılması kolay olan ve çok fonksiyonlu özelliklere sahip High Impact Polystyrene (Yüksek Darbe Dayanımlı Polistiren) filamenttir. ABS ile birlikte kullanıldığında mükemmel bir destek (support) materyali olarak işlev görür. Çünkü HIPS D’limonene içerisinde çözülürken ABS etkilenmez. Bu şekilde çok support gerektiren 3 boyutlu yazıcı baskılarınızda support temizliği pratik bir şekilde hallolacaktır.

HIPS detaylı baskılar için oldukça uygun bir üründür. Bununla beraber büyük nesnelerde sorunla karşılaşılmaz. Zira malzeme çok az warping gösterir. Bütün bunların dışında HIPS çok hafif, ancak çok dayanıklı bir malzemedir. Katmanlar arası yapışma özelliği iyidir. Kolaylıkla yapıştırılabilir ve renk değeri pürüzsüz mat yüzeyler ile sonuç verdiği için oldukça iyidir. Bu sebepten dolayı HIPS modelcilik işlemlerinde kullanım alanı bulmaktadır.

 

Özellikler:

 • D'limonene içerisinde çözülür, erir.
 • Darbeye karşı yüksek dayanıklı
 • Kolay yapıştırılabilir.
 • Mat, detaylı, karmaşık ve büyük nesneler için uygundur.
 • Hafif ve dayanıklıdır.
 • Neredeyse yok derecesinde warping

 

3 D Printex HIPS Renkler:

HIPS, 5 çeşit mat renk ile sunulmaktadır.

 

Ek Bilgiler:

HIPS için tavsiye edilen tabla sıcaklığı ± 65-110˚C aralığındadır.

Malzemenin D'limonene içinde çözünmesi hacim ile değişkenlik gösterir ve çözünme hareket ile iyileşir. HIPS bütün genel amaçlı FDM ve FFF teknolojisini kullanan 3 boyutlu yazıcılarda kullanılabilir.

Saklama Şartları: Serin ve kuru yerde (15-25˚C) saklayınız. UV (ultraviyole) ışığından muhafaza ediniz. Bu önlemler filament ömrünü belirgin ölçekte artıracaktır.


 

M-ABS

 

M-ABS, saydam ABS filamenttir. Kuvvetli, dayanıklı ve çarpmaya karşı dirençlidir. M-ABS içinde barındırdığı düşük oranda Bütadien sebebi ile ABS’ye kıyasla çok daha az rahatsız edici bir kokuya sahiptir. Ve dahası çok daha az warping gösterir.

M-ABS yapısal olarak ABS’ye kıyasla çarpmaya karşı daha az dirençlidir. Ancak özel yapısı sayesinde marketteki standart PLA ürünlerinden en az 3 defa daha fazla çarpma kuvvetlerine karşı dayanıklılık göstermektedir.

 

Özellikler:

 • Saydam, ışığı geçiren
 • ABS’ye kıyasla daha az rahatsız edici koku
 • Yüksek darbe dayanımlı M-ABS
 • Kimyasal direnci iyidir
 • ABS’ye kıyasla daha az warping

 

3 D Printex M-ABS Renkler:

Muhtelif renkleri mevcuttur.

 

Ek Bilgiler:

M-ABS için tavsiye edilen tabla sıcaklığı ± 65-110˚C aralığındadır.

M-ABS bütün genel amaçlı FDM ve FFF teknolojisini kullanan 3 boyutlu yazıcılarda kullanılabilir.

Saklama Şartları: Serin ve kuru yerde (15-25˚C) saklayınız. UV (ultraviyole) ışığından muhafaza ediniz. Bu önlemler filament ömrünü belirgin ölçekte artıracaktır.PET-G

 

PET-G dayanıklı, yüksek şeffaflıkta, kokusuz ve kolay yazılabilen bir filament çeşididir.

Bu özelliklerine ek olarak darbeye karşı dayanıklılık, mükemmel esneklik ve pratikte büzülmeye uğramaması gibi özellikleri ile PET-G, ABS ve PLA’nın iyi özelliklerinin neredeyse tümünü bünyesinde barındırmaktadır. Ürün hidrofobik olması sebebi ile ortamdan su, nem çekmez. Kısacası PET-G mükemmel bir malzeme olup, filament ürün yelpazeniz için iyi bir seçenektir.

 

Özellikler:

 • Yüksek saydam, berrak görünüm
 • Sağlam ve esnek
 • Yok derecesinde warping
 • Hidrofobik (su, nem çekmez)
 • Yiyecek teması kabul edilebilir
 • Kokusuz baskı

 

3D Printex PET-G Renkler:

Siyah ve beyaz renkleri mevcuttur.

 

 

Ek Bilgiler:

PET-G için tavsiye edilen tabla sıcaklığı ± 35-60˚C aralığındadır. Farklı yüzeylere tutunması mümkündür.

PET-G bütün genel amaçlı FDM ve FFF teknolojisini kullanan 3 boyutlu yazıcılarda kullanılabilir.

 

Saklama Şartları: Serin ve kuru yerde (15-25˚C) saklayınız. UV (ultraviyole) ışığından muhafaza ediniz. Bu önlemler filament ömrünü belirgin ölçekte artıracaktır.

 

WOOD

 

WOOD, PLA tabanlı modifiye bir filamenttir. Kokusu ve hissiyatı ahşap ile birebirdir. Ürün kırılgan olmasına rağmen ancak dar bir filament makarasına sarılacak ölçekte esnektir. Kolaylıkla baskı alınabilir ancak nozzle çapınızın geniş olması tavsiye edilmektedir. Düşük büzülme faktörü sebebi ile WOOD filament, soğuma sonrası deforme olmamaktadır. Polilaktik Asit, biyolojik olarak çözünebilen plastik olup, yenilenebilen doğal kaynaklardan elde edilmesi sebebi ile 3D dünyası için popüler ürünlerdendir.


Özellikler:

 • Ahşap kokusu ve hissiyatı
 • Düşük ısıda baskı (print) işlemi
 • Çok düşük warping
 • Biyolojik olarak çözünebilme
 • Nozzle çapının 0.4 mm’den büyük olması tavsiye edilir.

Ek Bilgiler:

 

Warp’a düşük eğilim olması sebebi ile sıcak tabla olmadan da baskı alınabilir. Eğer sıcak tablanız var ise tavsiye edilen ısı aralığı ± 35-60˚C‘dir. Nozzle çapının >0.4 mm olması tavsiye edilmektedir.

 

WOOD bütün genel amaçlı FDM ve FFF teknolojisini kullanan 3 boyutlu yazıcılarda kullanılabilir.

 

Saklama Şartları: Serin ve kuru yerde (15-25˚C) saklayınız. UV (ultraviyole) ışığından muhafaza ediniz. Bu önlemler filament ömrünü belirgin ölçekte artıracaktır.